střední škola grafického designu

Navigace pro uchazeče

Školní rok 2023/2024

Červen

  • 6. 6. od 16.30 hod. schůzka 0. ročníku
  • 7. 6. / 3.V / exkurze do tiskárny SVOBODA Press s.r.o.
  • 11.-18. 6. plenér v Bulharsku /1. – 2. ročník/
  • 19. 6. / 3.V / obhajoba klauzur + prezentace absolvované praxe
  • do 20. 6. platba školného na šk. rok 2024/2025
  • 21. 6. ukončení klasifikace
  • 24. 6. úklid tříd a skříněk /2.V a 3.V/
  • 24. 6. / 1.A a 1.B/ výtvarný plenér nebo výstava
  • 24. 6. pedagogická porada od 13 hodin
  • 25. 6. od 9 hod. přednáška Prevence kriminality a teorie sebeobrany /1., 2. a 3. ročník/
  • 25. a 27. 6. doklasifikační zkoušky 4. ročníku
  • 26. 6. odevzdání přihlášek k podzimní MZ
  • 26. 6. /1.A, 1.B/ úklid tříd a skříněk
  • 26. 6. od 10 hodin /2.V/ exkurze ve Studiu Alkay
  • 26. 6. /3.V/ procházka starou Prahou
  • 27. 6. od 8 hod. přednáška o detranzici – Daniel Black /1.,2. a 3. ročník/
  • 28. 6. v 9 hod.  vysvědčení

Květen

  • 1. 5. státní svátek
  • 2. 5. DT AJ
  • 3. 5. DT ČJ
  • 8. 5. státní svátek
  • 13.-17. 5. svatý týden / 4.V /
  • 17. 5. od 11.30 hod / 2.V – 2. skupina / Galerie BKI – Mezinárodní výstava plakátu
  • 20.-23. 5. ústní maturity
  • 31. 5. Májová slavnost

Duben

  • 2. 4. písemná MZ ČJ
  • 3. 4. písemná MZ AJ
  • 15. 4. uzavření klasifikace
  • 16. 4. pedagogická porada
  • 16. 4. od 16.30 hod. třídní schůzky a konzultace
  • 15.-26. 4. praxe / 3.V/
  • 16. 4. /2.V/ v rámci předmětu IKT exkurze v showroomu Alza v Holešovicích
  • 16.-26. 4. praktická MZ
  • 23. 4. /1.A/ v rámci předmětu IKT exkurze v showroomu Alza v Holešovicích
  • 25. 4. od 19.00 hodin KMD – Divadlo Na Vinohradech Danny Smiřický
  • 26. 4. od 11.30 hod. /2.V /návštěva Galerie hl. města Prahy (Městská knihovna)
  • 29. 4. obhajoba praktické MZ
  • 30. 4. vysvědčení 4. ročníku

Březen

  • 4. 3.-6. 3. vyplácení stipendií dle rozpisu
  • 5. 3. od 19.30 hodin KMD – Divadlo v Celetné představení Život je sen
  • 6. 3. od 9.00 hodin prezentace VOŠ CEDUK / pro 3.V a 4.V /
  • 19. 3. od 8.00 hod. přednáška na téma: finanční gramotnost / pro 3.V a 4.V /
  • 19.-22. 3. /3. a 4. ročník – starší 18 let/ v rámci předmětu DVK letecký zájezd do Říma s Mgr. Válkem
  • 27. 3. odevzdání seznamu literárních děl + podání žádostí o nahrazení MZ z Aj
  • 27. 3. odevzdání podepsaných smluv na praxi / 3.V /
  • 28. 3. velikonoční prázdniny
  • 29. 3. státní svátek

Únor

  • 1. 2.-13. 3. výstava MgA. Lyubena Petrova v Paříži
  • 2. 2. pololetní prázdniny
  • 5. 2.- 9. 2. jarní prázdniny
  • 8. 2.-8. 3. výstava MgA. Bohdana Duška
  • 19. 2.-23. 2. žádosti o stipendia
  • 26. 2. od 7. 45 hod. testování Cermat ČJ a AJ / pro 4.V / – účast povinná
  • 26. 2. od 19.00 hodin KMD – divadlo ABC představení Vojna a mír
  • 26. 2.-1. 3. doklasifikační zkoušky

Leden 2024

  • 3. 1. návrat do školy po vánočních prázdninách
  • 4. 1. / 3.V a 4.V-2 / prezentace naší absolventky Marie Filatové o studiu na KABK Haag (NL) – od 13.30 v audio učebně 4.V
  • 5. 1. /10.00 pro 2.V/ promítání dokumentu „Lucka – život a jak ho žít“, beseda s autorem filmu Michalem Herzem
  • 5. 1. / 19.00 / maturitní ples v Paspově sále
  • 8., 9. 1. talentové zkoušky
  • 9. 1. / 1.A, 1. B max. 25 žáků / exkurze do Černínského paláce
  • 9. 1. / 4.V /exkurze do Senátu s Ing. Haškem DIS a Mgr. Vančurou MBA
  • 15. 1. / od 14.00 hodin pro přihlášené zájemce / workshop Svícení portrétu ateliérovými světly – MgA. Kateřina Simerová
  • do 20. 1. platba školného na 2. pololetí
  • 22. 1. uzavření klasifikace
  • 24.1. od 19.30 hodin KMD – Divadlo Kolowrat představení Věc Makropulos
  • 31. 1. vysvědčení
  • leden – únor / v hodinách On nebo ZPV – všechny ročníky/ přednáška o sexuálním rizikovém chování od specialisty na mravnostní trestnou činnost Ing. Cutáka, plk. v. v. + promítání preventivního dokumentu „Utíkej, schovej se, bojuj“

Prosinec

  • 1. 12. / konec termínu odevzdání přihlášek k maturitní zkoušce
  • 8. 12. / první ročníky / autobusový zájezd do Míšně a Drážďan s Mgr. Válkem
  • 9. 12. / Talentovky nanečisto (pouze pro žáky, kteří podali na naši školu přihlášku)
  • 15. 12. / 3.V / Exkurze do Ottovy tiskárny s.r.o.
  • 20.12. /od 13.10 hodin pro 4. V a  zájemce z řad učitelů / Relaxační kurz pana Mgr. Válka – metoda biologického budíku, metoda soustředění, zvládání stresu
  • 23. 12. / začátek vánočních prázdnin

Listopad

  • 4. 11. / Den otevřených dveří + Talentovky nanečisto
  • 17. 11. / státní svátek
  • 21. 11. / pedagogická porada
  • 21. 11. / třídní schůzky (od 17.00)
  • 23.–25. 11. / Schola Pragensis
  • 25. 11. / Talentovky nanečisto
  • 27. 11. / od 19 hodin KMD – Národní divadlo představení Maryša
  • 28. 11. / Den otevřených dveří
  • 30. 11. / odevzdání přihlášek k talentovým zkouškám

Říjen

  • 2. 10. / 1.–3. ročník / od 8 hodin program společnosti EKO-KOM Tonda Obal na cestách
  • 7. 10. / Den otevřených dveří (10.00–14.00)
  • 11. 10. / od 9.35 (velká přestávka) výplata stipendií
  • 12. 10. / od 19 hodin KMD – Vinohradské divadlo představení Obchodník s deštěm (z důvodu nemoci změna představení – Motýl na anténě, Audience)
  • 19. 10. / 3.V a 4.V / od 12.20 hodin přednáška Ireny Čapkové (spol. Mondi) o výrobě papíru (audio učebna 4.V)
  • 19. 10. / 1. a 2. ročník / přednáška HIV/AIDS a sex – od 13 hodin pro 1.B a 2.A., od 14 hodin pro 1.A (audio učebna 1.B)
  • 19. 10. / 4.V-1 / prezentace naší absolventky Marie Filatové o studiu na KABK Haag (NL) – od 13.30 v PC1
  • 22.–25. 10. / 4.V / letecký zájezd do Paříže v rámci předmětu DVK s Mgr. Válkem
  • 23.–25. 10. / ředitelské volno
  • 26.–27. 10. / podzimní prázdniny
  • 28. 10. / státní svátek

Srpen/září

  • 25. 8. / začínají doklasifikace předmětem PG, hlavní termín je pak v týdnu od 28. 8. (zadání a termíny dostali žáci spolu s vysvědčením)
  • 4. 9. / v 8.30 zahájení školního roku, nezbytná administrativa a od 9.00 hodin fotografování tříd
  • 5.–8. 9. / 1. ročníky / adaptační kurz pro první ročníky, sraz 5. 9. v 9.00 hodin ve škole
  • 8. 9. / 4.V / tematická procházka po Praze v rámci předmětu DVK s panem učitelem Mgr. Válkem
  • 12. 9. / podzimní maturitní zkouška
  • 18./21. 9. / začátek přípravného výtvarného kurzu (10 lekcí)
  • 21. 9. / Den otevřených dveří
  • 25.–27. 9. / poodávání žádostí o stipendia
  • 28. 9. / státní svátek
  • 29. 9. / ředitelské volno